Nasz adres


 

Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

37-700 Przemyśl

ul. Kilińskiego 12

tel. 16 678 32 01

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.facebook.com/nodnprzemysl

 http://nodn.pl


 

Przerwa wakacyjna w pracy Ośrodka trwa

od 06.07.2020 r. do 09.08.2020 r.

zapraszamy Państwa 
do kontaktu z nami 10 sierpnia

                                     Dyrektor NODN

 


strawberries 2

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować Was, że nasza świeżutka pachnąca truskawkami oferta na rok szkolny 2020/2021 JUŻ JEST….

Przy szklance mrożonej kawy czy soku, na leżaku, hamaku czy biwaku, możecie spokojnie zapoznać się z naszymi propozycjami i odpowiednio wcześniej zadecydować na jakie kursy czy studia podyplomowe zapiszecie się już tej jesieni.  

Poniżej przedstawiamy plan doskonalenia nauczycieli oraz plan studiów podyplomowych organizowanych przez Uczelnie Wyższe, współpracujące z nami, przy naszej pomocy organizacyjnej i wsparciu kadrowym.                                 

Liczymy na Państwa zainteresowanie przedłożonymi propozycjami.

 

 

DOSKONALENIE (kliknij) 

 

STUDIA PODYPLOMOWE (kliknij)

 

POBIERZ PLAN DOSKONALENIA/PLAN STUDIÓW PODYPLOMOWYCH (kliknij)

 

 

Życzymy miłej lektury i zapraszamy do kontaktu z nami!

 

tel. 16 678 32 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


 

Czas pracy NODN w Przemyślu
od 08.06.2020 r.

od poniedziałeku - do piątku
9.00 – 13.00

do odwołania

 


 

megaphone 1468168 640

Stosownie do decyzji Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego związanej ze stanem epidemii w Polsce przedłużamy przerwę w pracy Ośrodka do 15 kwietnia.

Zajęcia dydaktyczne rozpoczniemy najwcześniej, jak to tylko będzie możliwe, a o tym fakcie powiadomimy Państwa w kolejnych komunikatach na naszej stronie internetowej oraz profilu na Face Book ‘u. Dotyczy to także planowanych kursów.

W związku z podłużająca się przerwą w pracy ośrodka, zmuszeni będziemy do zorganizowania zaległych zajęć po zakończeniu roku szkolnego. Proponujemy pod rozwagę dwa terminy

I termin od 29 czerwca do 5 lipca

II termin od 4 lipca 10 lipca

Wybór terminu należy do Państwa!


virus 4810549 640OGŁOSZENIE

 

W związku z decyzją Ministra Edukacji o zawieszeniu działalności szkół 
i placówek oświatowych z powodu panującej pandemii, zamykamy działalność Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli
w okresie od 14.03.2020 r. - 15.04.2020 r. 
Informację o wznowieniu zajęć przekażemy Państwu za pośrednictwem strony internetowej: nodn.pl
W pilnych sprawach można kontaktować się
z Ośrodkiem 
telefonicznie: 600 297 170           
Korespondencje należy składać w sekretariacie ZSEiO na I piętrze
w godzinach 
od 8.00-13.00

 


 

KOMUNIKAT NODN

Zapraszamy nauczycieli do uczestnictwa w dwóch formach doskonalenia. Są to:

- Problemy edukacyjne dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej
   (10 godz.)

Wczesna interwencja terapeutyczna. Stymulacja rozwoju dziecka 
   (6 godz.) - termin zajęć 25.04.2020 r. godz. 8.30

Odpłatność od słuchacza to 50 zł za udział w jednej formie.

Czekamy na zgłoszenia pod numerem telefonu (16) 678 32 01

 


 

notebook 50

 

Uprzejmie informujemy, że kierując się oczekiwaniami nauczycieli, zgłoszonymi podczas badań ewaluacyjnych potrzeb doskonalenia, podjęliśmy decyzję o organizacji dodatkowych dwóch kursów (warsztatów) o charakterze doskonalącym dla nauczycieli, którzy zamierzają w naszym Ośrodku rozpocząć w nowym roku szkolnym studia podyplomowe (kwalifikacyjne) z niżej wymienionych  przedmiotów (specjalności):

1. Logopedia
2. Spektrum autyzmu i Zespół Aspergera – diagnoza, terapia i edukacja

 

I Temat: Podstawy logopedii

a. Liczba godzin – 10
b. Koszt kursu – 50 zł
c. Minimalna liczba słuchaczy – 10 osób

II Temat: Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym-spektrum autyzmu

 a. Liczba godzin – 12
b. Koszt kursu – 50 zł
c. Minimalna liczba słuchaczy – 10 osób

 

Czekamy na zgłoszenia!


tic tac toe 1777859 640

Komunikat NODN

1.Zachęcamy wszystkich zainteresowany do skorzystania z naszej oferty, znajdującej się na stronie internetowej: nodn.pl, jest tam zestaw form doskonalenia zawodowego oraz wykaz studiów podyplomowych organizowanych przez nasze uczelnie patronackie. Zajęcia organizowane są systemem zjazdów sobotnio – niedzielnym, prowadzone są przez wyróżniających się nauczycieli oraz wykładowców Uniwersytetu Rzeszowskiego i Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

2. Aktualnie przygotowujemy się do realizacji niżej wymienionych kursów:

a) Kursu kwalifikacyjnego z organizacji i zarządzania placówkami 
     oświatowymi,
b) Metody aktywne w nauczaniu zintegrowanym,
c) Kontrola zarządcza w placówce oświatowej,
d) Potencjał przyrodniczy i kulturowy województwa podkarpackiego 
     i możliwości jego wykorzystania do celów dydaktycznych.

3. Trwa także nabór na studia podyplomowe zgodnie z naszą ofertą. Zachęcamy nauczycieli zainteresowanych nauczaniem przedmiotów ścisłych do skorzystania z naszej oferty. Według informacji płynących od dyrektorów szkół w najbliższych latach będzie brakować nauczycieli matematyki, fizyki, chemii, biologii.

Oczekujemy na zgłoszenia za pośrednictwem: e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub telefonicznie (16) 678 32 01  

        

 UWAGAMożemy powtórzyć formy doskonalenia, które już się odbyły.                                         Jednocześnie informujemy, że wszystkie formy doskonalenia                                           mogą być realizowane w siedzibie szkoły dla całej rady pedagogicznej                           (minimum 10 osób)

 


 

 ROZPOCZĄŁ SIĘ NOWY ROK 2020 

 

new years day 4715570 640

 

Za kilka dni rozpoczynają się ferie zimowe. Przygotowaliśmy szereg propozycji na II połowę roku szkolnego 2019/2020. Wraz z nowym rokiem rozpoczął się karnawał, w którym przyda się umiejętność tańczenia i zabawy. Dotyczy to zarówno dorosłych, nauczycieli, jak też uczniów, szczególnie klas III i IV szkół średnich przygotowujących się do balów studniówkowych. Proponujemy dla nauczycieli kurs doskonalący: „Gry, zabawy i tańce integracyjne” z udziałem 10 par, 15 godzin zajęć, kosztuje tylko 80 zł od osoby. Proponujemy rozpoczęcie zajęć z początkiem lutego systemem sobotnio-niedzielnym o godz. 9.00 w ZSEiO w Przemyślu.
Ponadto zwracamy szczególną uwagę na dwie propozycje, które mogą się rozpocząć w najbliższym czasie ze względu na dużą liczbę chętnych.

  Wczesna interwencja terapeutyczna. Stymulacja rozwoju dziecka (6 godz.)

•  Problemy edukacyjne dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej (6 godz.)

W uzgodnieniu z patronackimi uczelniami możemy rozpocząć studia podyplomowe kwalifikacyjne z dniem 15 lutego 2020 r. Oferta studiów podyplomowych znajduje się na naszej stronie internetowej KLIKNIJ TUTAJ

Czekamy na zgłoszenia!

 


Informacja dla osób które chcą uzyskać kwalifikacje do pełnienia funkcji kierowniczych w oświacie

 

651628 POYYZT 7260male3 

Po latach przerwy rozpoczynamy nabór na kurs kwalifikacyjny z organizacji i zarządzania placówkami oświatowymi. Dysponujemy kadrą wykładowców na najwyższym poziomie zawodowym, składającą się z pracowników naukowo – dydaktycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, którą uzupełniają dyrektorzy szkół i placówek oświatowo – wychowawczych. Wniosek należy kierować na nasz adres do 15.01.2020 r., e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie (16) 678 32 01

 


 

Informacja dla kandydatów na studia podyplomowe

 

412241 PEA211 543male

 

Jeśli pragniesz uzyskać drugą specjalność nauczycielską do nauczania drugiego przedmiotu lub prowadzenia zajęć zgłoś się do Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Przemyślu, tam uzyskasz pełne informacje. Nabór słuchaczy rozpoczęliśmy z dniem 01.12.2019 r. i trwać będzie do dnia inauguracji zajęć tj. najpóźniej do 15 lutego 2020 r. Na naszej stronie internetowej: nodn.pl znajduje się pełna informacja o kierunkach studiów możliwych do realizacji przez Uczelnie patronackie NODN. Tam też znajdziecie Państwo informację o wymaganej przez Uczelnie dokumentacji. W związku z zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia oraz Nowym Rokiem 2020 składamy Państwu najlepsze życzenia zdrowia i pomyślności.                                                                                             

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt (tel. 16 678 32 01)

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

 


 

 Informacja dla osób pragnących uzyskać dodatkowe kwalifikacje 

do pracy w szkole

Istnieje możliwość rozpoczęcia studiów podyplomowych (kwalifikacyjnych)
z dniem 01 lutego 2020 r. Dotyczy to wszystkich kierunków i specjalności uwzględnionych w naszym planie na rok szkolny 2019/2020, przesłanym do szkół we wrześniu 2019 r. Jest on także zmieszczony na naszej stronie internetowej: nodn.pl Czekamy na Państwa propozycje!

 


Informacja dla kandydatów
na formy doskonalenia organizowane przez NODN

Od października 2019 r. zorganizowaliśmy 5 form doskonalenia dla 90 słuchaczy. Przeprowadzone badania ankietowe oceniające organizacje formy doskonalenia wykazały wysoki poziom organizacyjny i merytoryczny. W naszej historii nie zdarzyło się aby w tak krótkim okresie zorganizować taką liczbę form doskonalenia. Zgodnie z naszym planem doskonalenia, przesłanym do szkół w sierpniu b. r. szkolnego jesteśmy przygotowanie na realizację kolejnych naszych propozycji. Biorąc pod uwagę zgłoszone już zainteresowania kandydatów największe szanse na rychłą organizację mają niżej wymienione formy doskonalenia:

  1. Wczesna interwencja terapeutyczna. Stymulacja rozwoju dziecka,
  2. Problemy edukacyjne dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej,
  3. Gry, zabawy i tańce integracyjne.

 


 

online 3412498 640

 

Do napisania tej informacji, skłoniła nas  opinia jednej ze słuchaczek studiów podyplomowych:

,,Jeśli chcesz się czegoś nauczyć, wybierz studia podyplomowe       
  realizowane w NODN"

A więc…

jacy jesteśmy...

 

- nie okłamujemy nauczycieli,

- realizujemy proces kształcenia ustawicznego w oparciu o przepisy prawa,

- organizujemy i prowadzimy formy doskonalenia nauczycieli także w oparciu
  o badania potrzeb nauczycieli,

- opracowaliśmy i stosujemy wewnętrzny system jakości,

- zapewniamy wykwalifikowana kadrę wykładowców,

- zapewniamy nowoczesna bazę dydaktyczna,

- uczelnie patronackie organizują w oparciu o naszą bazę, studia podyplomowe (kwalifikacyjne – minimum 3 semestry i 400 godzin zajęć + 120 godzin praktyki pedagogicznej) oraz studia doskonalące (liczba semestrów uzależniona jest od programu studiów),

- nie prowadzimy na studiach zajęć e-learningowych, bo wychodzimy z założenia, że komputer i informacje tak, ale nie zastąpią one żywego kontaktu z wysokiej klasy specjalistą…

 

Czy chciałbyś być leczony przez lekarza, który skończył studia prowadzone wyłącznie online?

 

oraz jakimi nie jesteśmy i nigdy nie będziemy...

 

- organizować studiów podyplomowych kwalifikacyjnych 2 semestralnych,

- nakazywać nauczycielom podpisywania umów z uczelnią 4 miesiące
  przed inauguracją zajęć,

- organizować studiów podyplomowych dwusemestralnych z wpisywaniem
  na świadectwie trzech semestrów i pobieranie czesnego za trzy semestry. Niektórzy organizatorzy studiów podyplomowych w ofertach nie określają charakteru studiów (doskonalące czy kwalifikacyjne). Osoba odpowiadająca na uczelni za studia podyplomowe odpowiada, że jęsli nie ma określonego charakteru studiów, to są one doskonalące. 


A TERAZ BĘDZIEMY SIĘ CHWALIĆ....

pulpit2

Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

 

Niezmiernie miło nam poinformować, że PODKARPACKI KURATOR OŚWIATY przyznał naszemu OŚRODKOWI - AKREDYTACJĘ na okres 5 lat. W ten sposób zostały docenione nasze starania i wysiłki w wspieraniu rozwoju nauczycieli.  

Decyzja przyznania akredytacji 1
Decyzja przyznania akredytacji 2

 


UWAGA

Informacja dla osób pragnących w przyszłości uzyskać uprawnienia pedagogiczne

 

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli z upoważnienia patronackiej Uczelni prowadzi nabór na studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego.

Studia trwają 3 semestry. Osoby ubiegające się o przyjęcie na w/w studia muszą legitymować się minimum licencjatem.

-Zapraszamy-


brain 605603 640UWAGA

Trwa nabór na kurs doskonalący (6 godz.)
nt. Wczesna interwencja terapeutyczna. Stymulacja rozwoju dziecka.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt (tel. 16 678 32 01)
Są jeszcze wolne miejsca

Zapraszamy


Informujemy wszystkich zainteresowanych uzyskaniem tytułu mgr (studia II stopnia) po studiach licencjackich, że Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi nabór na studia magisterskie drugiego stopnia o specjalności Ekonomika Bezpieczeństwa.

Nabór prowadzi punkt konsultacyjno-rekrutacyjny Uczelni WSBiP, znajdujący się przy Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Przemyśl, przy ul. Kilińskiego 12, tel 16 678 32 01.

Inauguracja zajęć nastąpi w październiku 2019 r. Dokumenty proszę składać w punkcie konsultacyjno-rekrutacyjnym i tam też zostaną wypełnione pozostałe dokumenty wymagane przy tego typu studiach.


DODATKOWE INFORMACJE DO PLANU DOSKONALENIA NA ROK SZKOLNY 2019/2020 

 Od ubiegłego roku szkolnego współpracujemy z Panią Edytą Madej – doskonałym edukatorem. Prowadzone przez nią warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ankiety ewaluacyjne przeprowadzone po zajęciach, potwierdziły duże zadowolenia słuchaczy. Sam za siebie mówi jeden z wpisów uczestnika zajęć w ankiecie ewaluacyjnej: wspaniale, bomba zajęcia, w takiej formie doskonalenia nigdy jeszcze nie uczestniczyłem. Pragnę poinformować Państwa, że w bieżącym roku szkolnym będziemy w dalszym ciągu współpracować z Panią Edytą. Oto jej propozycje:

1. Mnemotechniki – techniki pamięci
2. Humor w nauczaniu – nauczanie przyjazne mózgowi
3. Jak nie dać się zmanipulować i nie manipulować innymi
4. Myślenie wizualne w edukacji, czyli jak prosty obraz wspiera inteligentne notowanie, procesy kreatywnego myślenia i efektywnego zapamiętywania
5. Gry i humor w edukacji
6. Mapy myśli – zarządzanie informacją

Ważnym działaniem doskonalącym są kompetencje kluczowe. Warsztaty dla dyrektorów szkół, rad pedagogicznych oraz grup nauczycieli. Temat ten prowadzić będzie dr Małgorzata Ostrowska, edukator NODN.

OCZEKUJEMY NA PROPOZYCJE ZE STRONY PAŃSTWA
NAUCZYCIELI I DYREKTORÓW


UWAGA

WAŻNA INFORMACJA DLA KANDYDATÓW NA STUDIA  PODYPLOMOWE NADAJĄCE KWALIFIKACJE 
DO NAUCZANIA DRUGIEGO PRZEDMIOTU

clause

Bardzo często w rozmowach z nauczycielami powtarza się pytanie – 

„Czy organizowane przez Uczelnię studia podyplomowe dają dodatkowe kwalifikacje do nauczania drugiego przedmiotu?” 

 Oto link do pełnego tekstu Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie standardów kształceni przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

Moduły 2, 3 i 4 są podstawą do opracowania programu nauczania na studiach podyplomowych, nadających kwalifikacje do nauczania drugiego przedmiotu.


KURS LUB STUDIA PODYPLOMOWE
DLA KADRY KIEROWNICZEJ W OŚWIACIE

notebook 2672467 640 

Ośrodek nasz wspólnie z patronackimi Uczelniami przygotował programy kursu kwalifikacyjnego dla kierowniczej kadry oświatowej 240 godzin dydaktyka + 30 godzin praktyka kierownicza oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania oświatą pod hasłem: „Menadżer oświaty” 350 godzin zajęć + praktyka na stanowisku kierowniczym. Te dwie formy mogą być realizowane w jednym terminie, jeśli na każdą z nich zgłosi się minimalnie 15 osób, lub oddzielnie w zależności od naboru

Czekamy na zgłoszenia kandydatów na stanowiska kierownicze w oświacie. Najwyższy już czas, aby zgłosić się do wybranej formy dokształcania. Zgłoszenia proszę kierować na adres
e-mailowy: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ośrodka lub telefonicznie (16) 678 32 01 

Oczekujemy również na zgłoszenia chętnych nauczycieli na studia podyplomowe. Nasza Oferta zamieszczona jest na stronie internetowej obejmuje szeroki wachlarz propozycji, bliższych informacji udziela także sekretariat Ośrodka.


Kursy doskonalące

 OFERTA DOSKONALENIA I DOKSZTAŁCANIA ZAWODOWEGO

NAUCZYCIELI NA ROK SZKOLNY 2020/2021

 

Zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej (Dz. U. z dnia 28 maja 2019 r. poz.1045) planowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli powinno odbywać się z czynnym udziałem samych nauczycieli, wykładowców NODN oraz z udziałem nadzoru pedagogicznego Kuratorium Oświaty. 

                                                                                                                       W bieżącym roku szkolnym nie udało się przeprowadzić właściwego procesu badania potrzeb doskonalenia nauczycieli w związku z panującą pandemią. Stąd uznaliśmy, że w roku szkolnym 2020/2021 powtórzymy nasze propozycje z poprzedniego roku uzupełnione o zgłoszone przez nauczycieli oraz wykładowców nowe propozycje.

Plan doskonalenia opracowany na rok 2019/2020 realizowany był tylko do lutego 2020 r. i jego realizacja została wstrzymana w związku z panującą pandemią. Pomimo dokonanego naboru nie zrealizowaliśmy kilku form doskonalenia nauczycieli. Planujemy włączyć je do planu na rok 2020/2021. Są to niżej wymienione propozycje:

-  Problemy edukacyjne dzieci z zaburzeniami   

   integracji  sensorycznej – 3 grupy,

-  Wczesna interwencja terapeutyczna. Stymulacja rozwoju 

    dziecka – 3 grupy,

- Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi -

   spektrum autyzmu – 3 grupy,

-  Podstawy logopedii – 3 grupy.

 

Powyższe formy doskonalenia zawodowego planujemy zrealizować w pierwszej kolejności tj. wrzesień – październik.

 

                I Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

Lp. Przedmiot lub obszar tematyczny Liczba godzin
1. Jak zapewnić placówce przedszkolnej stabilną pozycję na rynku edukacyjnym 15 godz.
2. Zabawowy aspekt nauki czytania wśród dzieci 3, 4, 5 letnich 15 godz.
3. Jak pozyskiwać rodziców do realizacji zadań przedszkola 15 godz.
4. Wykorzystanie form ruchu rozwijającego w pracy z dzieckiem przedszkolnym 10 godz.
5. Wykorzystanie pedagogiki zabawy w pracy z przedszkolakami 20 godz.
6. Promocja zdrowia w przedszkolu 10 godz.
7. Planowanie pracy pedagogicznej w przedszkolu 10 godz. 
8. Terapia pedagogiczna w pracy przedszkolnej 10 godz.
9. Ekspresywna metoda pracy z wierszem (przedszkole i klasy I-III) 15
10. Praca z kanonem lektur w klasach I-III 15
11. Tendencje rozwojowe współczesnej literatury dla dzieci 15
12. Biblioterapia 10

II Nauczanie zintegrowane i przedmiotowe problematyka

psycho – pedagogiczna

Lp. Przedmiot lub obszar tematyczny Liczba godzin
1. Nowy model ucznia – wyzwania dla nauczycieli szkoły i rodziców 10 godz.
2. Zadania dyrektora w procesie oceny pracy własnej i nauczycieli 10 godz.
3. Metody aktywne w nauczaniu zintegrowanym 15 godz.
4. Ocena pracy nauczyciela sposobem na podnoszenie jakości pracy szkoły 10 godz.
5. Coaching w pracy nauczyciela 10 godz.
6. Kompetencje kluczowe w praktyce szkolnej/przedszkolnej 10 godz.
7. Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w szkołach w świetle przepisów prawa oświatowego 5 godz.
8. Kontrola zarządcza w placówce oświatowej 10 godz.
9. Kurs języka angielskiego przygotowujący do egzaminów międzynarodowych 30 godz.
10. Nowe metody nauczania 15 godz.
11. Metody odziaływań wychowawczych 15 godz.
12. Warsztaty artystyczne 10 godz.
13. Praca z zachowaniami trudnymi w oparciu o stosowaną analizę zachowań 50 godz.
14. Potencjał przyrodniczy i kulturowy województwa podkarpackiego i możliwości jego wykorzystania do celów dydaktycznych 30 godz.
15. Innowacyjne metody nauczania. CLIL, czyli zintegrowane nauczanie przedmiotowo-językowe 40 godz.
16. Kurs języka angielskiego przygotowujący do egzaminu na poziomie biegłości językowej B2 30 godz.
17. Uwolnij potencjał swoich uczniów 3 godz.
18. Jak uczyć języka angielskiego w zgodzie z mózgiem?
Czyli neurodydaktyka w praktyce
2 godz.
19. Jak wygładzić pracę z listą słów? 2 godz.
20. Sytuacje kryzysowe i traumatyczne w życiu ucznia 10 godz.
21.   Funkcjonowanie ucznia z  rodziny dysfunkcjonalnej - analiza
  w kontekście nauki o przywiązaniu
6 godz.
22. Pozytywna dyscyplina jako  alternatywa tradycyjnego  systemu
kar i nagród

10 godz.

23. Jak przeciwdziałać dysleksji? 4 godz.
24. Wczesna interwencja terapeutyczna. Stymulacja rozwoju dziecka 6 godz.
25. Motywowanie uczniów do nauki 10 godz.
26. Relacje nauczyciel – uczeń, nauczyciel – rodzic 16 godz.
27. Praca zespołowa w procesie radzenia sobie z uczniem trudnym 10 godz.
28. Praca pedagogiczna z klasą w oparciu o proces grupowy 10 godz.
29. Uczeń w kłopocie. Jak sobie radzić w sytuacji poważnego kryzysu emocjonalnego 5 godz.
30. Dziecko ze spektrum autyzmu, a zaburzenia integracji sensorycznej 8 godz.
31. Problemy edukacyjne dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej 8 godz.
32. Zaburzenia koncentracji  uwagi i koordynacji wzrokowo – ruchowej u dzieci z niepełnosprawnością ruchową 6 godz.
33. Uczeń z ADHD 20 godz.
34. Praca z uczniem autystycznym 20 godz.
35. Praca z uczniem sprawiającym  trudności wychowawcze 15 godz.
36.

Gry, zabawy i tańce integracyjne

12 godz.
37. Polskie tańce narodowe 12 godz.
38. Tańce towarzyskie 12 godz.
39. Gry i zabawy ruchowe 12 godz.
40. Gimnastyka przy muzyce i piosence 12 godz.
41. Rytmika z elementami tańca w wychowaniu przedszkolnym
i wczesnoszkolnym
12 godz.
42. Świetlica szkolna, czyli, w co się bawić po lekcjach 12 godz.
43. Sztuka komunikowania się z dziećmi w teorii i praktyce, czyli jak mówić, aby nas słuchano i jak słuchać żeby do nas mówiono 12 godz.
44.

Edukacja zdrowotna w teorii  i praktyce

12 godz.
45. Plastykoterapia 8 godz.
46.

Twórczy samorozwój z elementami arteterapii

8 godz.
47.

Trening kreatywności

8 godz.
48.

Arteterapia w pracy nauczyciela

8 godz.
49. Praca arteterapeutyczna  z dziećmi 8 godz.
50.

Warsztaty twórcze i artystyczno-edukacyjne

16 godz.
51.

How to teach vocabulary efficiently-through collocations

1,5 godz.
52. „LLL- Let’s Laugh & Learn”- Humor w nauczaniu języków obcych 2 godz.
53. General, lexical and grammar revisions - powtórki językowe 1,5 godz.
54. Praca z długim tekstem, czyli jak nie zanudzić słuchaczy 3 godz.
55. Polisensoryczne czytanie tekstu literatury dziecięcej
i młodzieżowej
25 godz.
56.

Zaburzenia mowy pochodzenia korowego u dzieci

10 godz.

57. Mózgowe porażenie dziecięce w praktyce logopedycznej 10 godz.
58. Agresja w szkole, mowa nienawiści 6 godz.
59. Humor w nauczaniu – nauczanie przyjazne mózgowi

6 godz.
60.

Jak nie dać się zmanipulować i nie manipulować innymi

6 godz.
61. Myślenie wizualne w edukacji, czyli jak prosty obraz wspiera inteligentne notowanie, procesy kreatywnego myślenia i efektywnego zapamiętywania 6 godz.
62. Gry i humor w edukacji 6 godz.
63. Mapy myśli – zarządzanie informacją 10 godz.
64. Współpraca nauczyciela wychowawcy i nauczanie przedmiotu
z rodzicami
10 godz.
65. Nauczyciele i rodzice to realizatorzy wspólnej polityki Państwa 10 godz.
66. Jak organizować wywiadówki 6 godz.
67. Związki i zależności pomiędzy rodzina a szkołą 6 godz.
68. Podstawy wiedzy logopedycznej 10 godz.
69. Jak opiekować się dzieciem z autyzmem  12 godz.

 

 III Technologie informacyjne w nauczaniu

 

Lp. Przedmiot lub obszar tematyczny Liczba godzin
1. Metodyka i techniki zdalnego nauczania  20 godz. 
2. Możliwości wykorzystywania elektronicznych zasobów edukacyjnych w pracy z uczniem 10 godz.
3. Współpraca ucznia i nauczyciela w dobie nowych technologii - jak wykorzystać TIK? 10 godz.
4. Komputerowe systemy informatyczne – wykorzystanie wyszukiwarek bibliotecznych w pracy nauczyciela. Katalog OPAC w praktycznych ćwiczeniach 10 godz.
5. Informacja naukowa i źródła informacji dla nauczycieli. Cywilizacja wiedzy. Biblioteczne wyszukiwarki specjalistyczne 10 godz.
6. Arkusz kalkulacyjny w pracy nauczyciela-EXEL w przykładach 10 godz.
7.

Działalność informacyjna biblioteki (szkoły) z wykorzystaniem technologii informacyjnej

10 godz.
8. Edukacja medialna w bibliotece (szkole) 10 godz.
9. Monotypia jako technika plastyczna pobudzająca kreatywność ucznia. Artystyczne warsztaty kreatywnego myślenia i działania dla nauczycieli. Przykłady obudowy dydaktycznej takich zajęć 10 godz.
10. Akwarela jako technika plastyczna pobudzająca kreatywność ucznia. Artystyczne warsztaty kreatywnego myślenia i działania dla nauczycieli. Przykłady obudowy dydaktycznej takich zajęć 10 godz.
11. Sposoby prowadzenia zajęć  artystyczno- teatralnych  dla dzieci w młodszym wieku szkolnym na przykładzie „Teatrzyku na Patyku” w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Artystyczne warsztaty kreatywnego myślenia i działania. Przykłady obudowy dydaktycznej takich zajęć 10 godz.

IV kursy kwalifikacyjne – czego można na nich się nauczyć i czy to się opłaca?

Przepisy prawa uniemożliwiają osobom, które nie są czynnymi zawodowo nauczycielami, zdobycie kwalifikacji pedagogicznych poprzez ukończenie kursu kwalifikacyjnego. Osoby te mogą zdobyć kwalifikacje pedagogiczne m.in. w trakcie studiów podyplomowych prowadzonych przez szkoły wyższe na podstawie przepisów ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. Nr 164, poz. 1365)

Wykaz ramowych programów kursów kwalifikacyjnych

Lp. Nazwa ramowego programu kursu Wymiar godzin
 1.

kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej

 

220
 2.

 kurs pedagogiczny dla nauczycieli praktycznej nauki  
 zawodu

220
 3.

 kurs kwalifikacyjny z zakresu pedagogiki specjalnej dla  
 nauczycieli praktycznej nauki zawodu pracujących
 z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie

220

4.

 kurs kwalifikacyjny w zakresie przygotowania pedagogicznego 

 

220

 

 

 

Studia podyplomowe

OFERTA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Oprócz form doskonalenia i dokształcania zawodowego (kursy, warsztaty) proponujemy Państwu szeroki wachlarz studiów podyplomowych organizowanych we współpracy z uczelniami wyższymi. Poniższe zestawienie obrazuje nasze możliwości i możliwości naszych partnerów. Znajdziecie tutaj kształcenie przedmiotowe, psychologiczno-pedagogiczne, niezbędne do pracy na stanowiskach nauczyciela, wychowawcy.

Podania zainteresowanych osób przyjmować będziemy od 10.08.2020 r. do 15 października 2020 r. na kierunki, które rozpoczną zajęcia w październiku lub listopadzie bieżącego roku. Brak naboru (minimum 15 osób), we wskazanym wyżej terminie, spowoduje przesunięcie inauguracji zajęć na kolejne miesiące. Jeśli nauczyciele pragną rozpocząć studia w pierwszym terminie, muszą niezwłocznie złożyć podania na adres Ośrodka. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej www.nodn.pl lub w sekretariacie Ośrodka, tel. (16) 678-32-01. Zajęcia organizują Uczelnie Wyższe współpracujące z NODN w Przemyślu. Dydaktyka i konsultacje prowadzone są w naszym punkcie konsultacyjno – rekrutacyjnym Uczelni Wyższych, działającym przy ul. Kilińskiego 12 w Przemyślu. Jednocześnie informuję, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2 sierpnia 2019 r. poz. 1450) studia podyplomowe nadające kwalifikacje z przygotowania pedagogicznego oraz do nauczania przedmiotu, trwają minimum 3 semestry z minimalną liczba godzin 380.

I KIERUNKI PEDAGOGICZNE

 

Lp. Przedmiot (specjalność) Uczelnia prowadząca Określenie formy studiów
1 2 3 4
1.

Aktywne metody nauczania języka niemieckiego w szkołach podstawowych i średnich

URZ

studia doskonalące
2.

Bibliotekoznawstwo z informacją naukową

WSBiP studia kwalifikacyjne
3.

Biologia w szkole

URZ studia kwalifikacyjne

4.            

Chemia w szkole

URZ studia kwalifikacyjne
5.

Coaching rozwojowy

 

WSBiP studia doskonalące
6.

Diagnoza i terapia pedagogiczna

WSBiP studia kwalifikacyjne
7.

Doradztwo zawodowe i personalne

WSBiP studia kwalifikacyjne
8.

Edukacja dla bezpieczeństwa

WSBiP studia kwalifikacyjne

9.           

Fizyka w szkole 

URZ studia kwalifikacyjne
10.

Geografia

URZ studia kwalifikacyjne
11. Gimnastyka, rytmika i taniec w wychowaniu muzyczno-ruchowym
dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
WSBiP studia kwalifikacyjne
12.

Historia

URZ studia kwalifikacyjne
13.

Język angielski w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

WSBiP studia kwalifikacyjne
14.

Logopedia

WSBiP studia kwalifikacyjne
15.

Nowoczesne metody nauczania języka polskiego

URZ studia doskonalące
16.

Nauczanie informatyki w szkole

URZ studia kwalifikacyjne
17.

Nauczanie programowania w szkole

URZ studia kwalifikacyjne
18.

Nauczanie techniki w szkole

URZ studia kwalifikacyjne
19. Neurologopedia – studia podyplomowe na podbudowie studiów logopedycznych – kwalifikacyjnych WSBiP studia kwalifikacyjne
20. Ochrona informacji niejawnych i danych osobowych WSBiP studia kwalifikacyjne
20. Oligofrenopedagogika - Edukacja i rewalidacja osób
z niepełnosprawnością intelektualną
WSBiP studia kwalifikacyjne
21.

Pedagog szkolny

WSBiP studia kwalifikacyjne
22.

Pedagog w zakresie socjoterapii dzieci i młodzieży

WSBiP studia kwalifikacyjne
23.

Pedagogika lecznicza

WSBiP studia kwalifikacyjne
24.

Pedagogika resocjalizacyjna

URZ studia kwalifikacyjne
25.

Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z elementami terapii zajęciowej

WSBiP studia kwalifikacyjne
26.

Plastyka i edukacja artystyczna w szkole podstawowej i szkole średniej

URZ studia kwalifikacyjne
27.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dziecku i jego rodzinie

URZ studia kwalifikacyjne
28.

Przygotowanie pedagogiczne do pracy nauczycielskiej

WSBiP studia kwalifikacyjne
29.

Przyroda w szkole

URZ studia kwalifikacyjne
30.

Spektrum autyzmu i Zespół Aspergera – diagnoza, terapia i edukacja

WSBiP studia kwalifikacyjne
31.

Surdopedagogika – Edukacja i rehabilitacja dzieci i młodzieży z wadą słuchu

URZ studia kwalifikacyjne
32.

Terapia pedagogiczna z elementami arteterapii

WSBiP studia kwalifikacyjne
33.

Tyflopedagogika

URZ studia kwalifikacyjne
34.

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

WSBiP studia kwalifikacyjne
35.

Wiedza o społeczeństwie dla nauczycieli

URZ studia kwalifikacyjne
36.

Wychowanie fizyczne

URZ studia kwalifikacyjne
37.

Wychowanie obronne z edukacją dla bezpieczeństwa i zarządzanie bezpieczeństwem

URZ studia kwalifikacyjne
38.

Zarządzanie oświatą– Menadżer oświaty

WSBiP studia kwalifikacyjne

39.

 

40.

Zarządzanie zasobami ludzkimi

 

Edukacja przedszkolna 
i wczesnoszkolna

WSBiP

 

WSBiP

studia kwalifikacyjne

 

studia magisterskie

 

WAŻNE TAKŻE DLA OSÓB PRACUJĄCYCH W OŚWIACIE I NIEZWIĄZANYCH Z OŚWIATĄ!

II KIERUNKI EKONOMICZNE

 

Lp. Przedmiot (specjalizacja) Uczelnia prowadząca Określenie formy studiów
1. Ekonomia administracji i finanse publiczne

WSBiP

studia kwalifikacyjne
2. Ekonomia menadżerska, finanse i rachunkowość

WSBiP

studia kwalifikacyjne
3. Kadry i płace

WSBiP

studia kwalifikacyjne
4. Ekonomika administracyjna i finanse publiczne 

WSBiP

studia kwalifikacyjne
5.

Przedsiębiorczość i edukacja ekonomiczna dla nauczycieli

         URZ studia kwalifikacyjne
6. Rachunkowość

WSBiP

studia kwalifikacyjne


W oparciu o informacje Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim powyższe kierunki studiów podyplomowych mogą być realizowane w Przemyślu w punkcie konsultacyjno – rekrutacyjnym, działającym przy NODN w Przemyślu. Możliwości naszych partnerów są dużo wyższe niż wskazuje na to zaprezentowany program studiów. Jeśli Państwo nie znajdziecie propozycji dla siebie w naszej ofercie, to proszę o złożenie podania z wybranym kierunkiem lub informacji, jakim kierunkiem jesteście Państwo zainteresowani.

 

WAŻNE WYJAŚNIENIA:

 

Studia podyplomowe uwzględnione w powyższym zestawieniu mają w zdecydowanej większości charakter studiów kwalifikacyjnych trwających 3 semestry, zgodnie z wytycznymi w sprawie standardów kształcenia nauczycieli. Każde z nich mogą mieć charakter studiów podyplomowych doskonalących i wówczas trwają 2 semestry. Wybór należy do nauczycieli.

ZAPRASZAMY !

 

 

Liczba gości on-line

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.